Lepení sádrokartonu

Sádrokarton představuje rychlé a kvalitní řešení pro úpravu interiéru, ale i velkých změn v dispozici pokojů. Velké desky dokáží vytvořit nové příčky, rozdělí otevřený prostor, upraví členění. Stejně tak dokáží snadnou montáží vytvořit složitější stavební prvky - obloukové vchody, výklenky, ozdobné bordury, členité podhledy. Jsou řešením i pro obklady, kdy zároveň vytvoří novou rovinnou plochu a zvýší tepelnou i zvukovou izolaci.

Montáž sádrokartonu patří mezi velmi jednoduché úkony, které je možné provést po krátkém zaškolení. Před instalací není třeba složitě upravit podklad ani není potřeba nákladné vybavení. Velké desky se lepí přímo na zeď nebo strop, v případě příček nebo krytí podhledů v podkroví se materiál montuje na lehkou hliníkovou konstrukci. Sádrokarton je lehký, dobře se s ním manipuluje a po instalaci nezatíží konstrukci. Lepení speciálními tmely, včetně zakrývání spár probíhá suchou cestou. Po montáži nemusíte čekat na vyschnutí, ihned můžete pokračovat v návazných úpravách štukováním nebo přímo malováním nebo tapetováním.

Sádrokarton vám můžeme dodat v deskách, ale také v přesně rozměrově upravených plochách. Při montáži pak práce probíhá ještě rychleji. Odpadá dodatečné zarovnání a pasování. Jednotlivé díly do sebe přesně zapadají, instalace vyžádá minimum tmelu. Současně s úpravou sádrokartonu na míru vám můžeme nabídnout i úpravu frézováním. Na povrchu můžeme vytvářet profilové dekorace, plochy tvarujeme do oblouků i složitějších tvarů přesně podle zadání.